16

تشخیص اصل بودن باتری

5 گام برای تشخیص باتری اصلی موبایل از تقلبی

تشخیص باتری اصلی موبایل از تقلبی: گوشی های هوشمند با ویژگی های خاص شان مشتریان زیادی را به سمت خود جلب کرده اند. با این حال این ویژگی ها معمولا منجر به تخلیه سریع شارژ باتری می شود که نتیجه آن بالا گرفتن شکایت های فراوان در مورد عملکرد بد باتری در میان دارندگان گوشی های هوشمند است. اگر باتری گوشی شما از نوع جداشدنی باشد این مشکل از طریق باتری یدکی رفع می شود. اما از آن بدتر، جدیدا گزارش هایی مبنی بر داغ شدن بیش از حد باتری گوشی ها افزایش یافته است. معضل داغ شدن گوشی به دغدغه اصلی کاربران اسمارت فون ها تبدیل شده است. این معضل شاید به خاطر باتری معیوب اتفاق بیفتد. بنابراین، لازم است تا اطلاعات لازم برای تشخیص باتری اصل از تقلبی را کسب کنید تا زمان تعویض باتری قدیمی یا تهیه یک باتری یدکی برای گوشی خود خاطر جمع باشید و فریب نخورید. 

گوشی های تلفن همراه تنها محصولات الکترونیکی نیستند که توسط متقلبان هدف قرار می گیرند. بازار سیاه باتری های تلفن و شارژرها نیز به بازار نفوذ کرده است که کاربران را باتری های به طور بالقوه تقلبی یا اصل روبرو می کند. باتری ها و شارژرهای تقلبی اغلب در وب سایت های حراجی و یا فروشگاه های معمولی با قیمتی به مراتب پایین تر از محصولات اصلی فروخته می شوند.

با توجه به ظاهر یکدست اکثر باتری ها و شارژرهای موبایل، سخت است که محصولات تقلبی را از اصلی تشخیص دهید. 

با دقت بدنه و شکاف مقوایی باتری را چک کنید

 

تمام قطعات اصلی با تکنولوژی درزگیری گرمایی بسته بندی شده است و قطعات تقلبی صرفا بسته بندی ساده دارند یا این که اصلا فاقد بسته بندی می باشد. بسته بندی باتری تقلبی با لبه های برچسب نامنظم و برآمده غیراصلی بودنش مشخص می شود درحالی که در باتری اصل برچسب روی آن تمیز و مرتب تمام لبه ها را پوشانده و هیچ جایی از لبه های برچسب آن برآمدگی ندارد. فاصله بین برچسب از لبه باتری اصلی خیلی کم است و ظاهر صاف و یکنواخت با کیفیت ساخت بالا دارد درحالی که فاصله برچسب باتری های تقلبی از خود باتری بیشتر است و لبه های نامنظم چسب خورده با کیفیت ساخت پایین دارد.

بررسی کردن فونت های نوشته های روی باتری

فونت باتری های اصل با نوشته ای توپر و کاملا سیاه چاپ شده است. اما حروف روی باتری تقلبی با رنگ تار و چاپ نازک و ضعیف نوشته شده است.

بازرسی زوایای باتری یکی از راه های تشخیص باتری اصلی موبایل است

زاویه پایین باتری اصل دارای ساخت دقیق و تمیز با لبه های کوچکتر می باشد. درحالی که زوایه پایین باتری تقلبی بزرگ تر بوده و لبه های خشن و کیفیت ساخت پایینی دارد.

اتصالات باتری اصلی موبایل از تقلبی متفاوت است

اتصالات باتری اصل سامسونگ s3 i9300 با اتصالات باتری تقلبی آن نیز متفاوت است. این اتصالات در باتری های تقلبی نسبت به باتری های اورجینال کوچکتر و تاریک تر هستند و پلاستیک ما بین آن ها بزرگتر از مدل های اصلی می باشد.(در بالا سمت راست باطری اصل است). 

فاصله میان اتصالات از سطح خود باتری در باتری های تقلبی بزرگتر از باطری های اصل می باشد. ضمنا، محدوده ای که توسط کاغذ پوشیده شده است در باتری های اصل اندکی بزرگتر از مدل های تقلبی است. در عکس زیر باتری اصلی سمت راستی است.

رنگ اتصالات فلزی باتری نیز ممکن است متفاوت باشد. اتصالات فلزی باتری های اصل رنگ تیره تری دارند و انعکاسی نیستند. انعکاسی بودن یا نبودن را می توانید زیر نور آفتاب به خوبی تشخیص دهید. اتصالات فلزی باتری های تقلبی به شدت نور را انعکاس می دهند. 

جنس پلاستیک باتری 

به سطح پلاستیکی و جنس پلاستیک باتری نگاه کنید. باتری های اصل سطح یکنواختی دارند که در آن ها از پلاستیک PC استفاده شده است ولی باتری های تقلبی پوشش ضمختی دارند و در آن ها از پلاستیک بازیافتی استفاده شده که شکننده و ترد می باشد.

متریال پوشش باتری های اصل در برابر ضربه محکم و سخت است و رنگ سطح آن یکنواخت، تمیز، شفاف و بدون هیچ گونه خراش و آسیب دیدگی است.

روش های ذکر شده در بالا برای تشخیص اصل بودن باتری galaxy s3 بودند که برای دیگر کاربران اسمارت فون ها نیز مفید هستند. اگرچه مدل های گوشی بسیاری نظیر آیفون 5، گلگسی s4 یا باتری سامسونگ گلکسی نت 4 و غیره در بازار موجود هستند اما روش شناسایی باتری اصلی آن ها همگی مشابه هم است.

خرید از فروشنده معتبر

شما باید صرفا لوازم جانبی موبایلی را بخرید که توسط تولید کننده قابل اعتماد ساخته شده باشد. اگر به دنبال تعویض باتری خود هستید باید به اطلاعات اصلی تولیدکننده رجوع کنید تا مطمئن شوید باتری مناسبی برای مدل گوشی خود خریداری می کنید. این مهم است که شارژر مخصوص به تولیدکننده گوشی را برای شارژر کردن باتری موبایل خود بخرید.

سایت رسمی سامسونگ توصیه کرده است که تنها از باتری های اصل و تایید شده سامسونگ که به طور ویژه برای محصولات سامسونگ طراحی شده اند استفاده کنید. چرا که استفاده از باتری ها، کابل ها و شارژرهای تقلبی ایمن نیستند و استفاده از آن ها می تواند به گوشی تان آسیب وارد کردده و منجر به صدمات خارجی شود.

باتری سامسونگ را از فروشندگان معتبر و مورد تایید خریداری کنید تا مطمئنا شوید که تقلبی نیستند. فقط از باتری ها، شارژرها، لوازم جانبی و قطعات موبایل اصلی استفاده کنید چرا که استفاده از باتری های می تواند عمر دستگاه شما را کاهش داده یا آن را از کار بیندازیند. آن ها حتی ممکن است باعث منفجر شدن باتری یا آتش سوزی شوند. باطری ها و شارژرهای تقلبی می توانند صدمات جدی به دستگاه تان وارد کنند.

سامسونگ مسئولیت ایمنی کاربرانی که از لوازم جانبی یا قطعات موبایلی که تحت پوشش گارانتی سامسونگ نیستند را قبول نمی کند. هر گونه صدمه ای که به خاطر استفاده از باتری های غیر اصلی سامسونگ برای دستگاه شما ایجاد شود تحت پوشش گارانتی سامسونگ نیست.

 تا آن جا که ممکن است از واحد های تجاری رسمی برای گوشی خود باتری خریداری کنید و رسید خرید آن را نگهدارید تا اگر احیانا تقلبی بود بتوانید پس بدهید.

گارانتی

همه تولیدکنندگان اصلی تلفن همراه گارانتی محدودی ارائه می دهند که خود گوشی، نرم افزارها و لوازم جانبی آن را تحت پوشش قرار می دهد. بیشتر لوازم جانبی اصل از تاریخی که خریداری می شوند تا مدت زمان محدودی تحت پوشش گارانتی هستند. به علاوه تولیدکنندگان و فروشندگان معتبر پشتیبانی و خدمات مشتری در مورد محصولات آسیب دیده ارائه می کنند. باتری ها و شارژرهای بازار سیاه به ندرت گارانتی دارند و پشتیبانی و خدمات مشتری برای محصولات آسیب دیده ندارند.

بنابراین باید رسید خرید لوازم جانبی موبایلی که خریداری کرده اید را باید نزد خود نگهدارید تا در صورت خراب شدن آن بتوانید از گارانتی آن استفاده کنید.

قیمت

اگر قیمت یک باتری بیش از اندازه ارزان به نظر برسد پس احتمال تقلبی بودن می رود. باتری ها و شارژرهای تقلبی از ترکیبات زیر استاندارد و ارزان قیمت ساخته شده اند و این باعث می شود که بتوانند در کسری از قیمت باتری های اصلی تولید شوند. به علاوه، تولیدکنندگان تقلبی مجبور نیستند در تحقیقات، طراحی، ایمنی و ازمایش کردن محصول هزینه صرف کنند. آن ها مالیات و هزینه های گمرکی واردات و صادرات را نمی پرددازند و محدود به رعایت تجارت عادلانه و حداقل دستمزد برای کارکنان نیستند. تمام عوامل بالا باعث می شود که باتری های فیک و تقلبی در قیمتی بسیار پایین تر از نمونه های اصلی به فروش برسند. 

سایت دیجیتری مفتخر به ارائه انواع لوازم جانبی موبایل؛ اعم از  باتری، شارژر، دوربین و ...است و با وجود گارانتی تعویض، قیمت منصفانه و معقول و پشتیبانی و خدمات پس از فروش برای محصولات ارائه شده جای هیچ شک و تردیدی در مورد تقلبی بودن محصولات خود به جای نمی گذارد.